E-İhracat Hizmetleri İşletmedenizden Dünyaya Satın

E-İhracat modeli dünyadaki kullanıcılara direk satış yapabilmeni sağlayan e-ticaret türüdür. Yüksek kapasiteli e-ihracat yazılımları ile kaliteli ve sorunsuz e-ticaret sitesi oluşturun.

Arama Motoru Optimizasyonu %100 SEO uyumlu altyapı

100% Mobil Uyumlu Mobil uyumlu responsive tema

Güçlü Destek Ekibi İhtiyaç duyduğunuz an destek

Esnek Altyapı Güvenli ve esnek bir e-ticaret

E-İhracat Hizmetleri

Dünya Üzerinde Her Noktaya Ulaşın

Son beş yılda popülaritesi hızla artan e-ihracat da tıpkı e-ticaret gibi mal ve hizmetlerinizi yurt dışına satarak yüksek gelir elde edebilmenizi sağlayan yenilikçi bir ticari işlem yöntemidir.

Satıcının ve alıcının haklarını karşılıklı olarak güvence altına alan ödeme ve gönderim seçenekleri sayesinde yurt dışına da kolaylıkla gönderim gerçekleştirebilirsiniz.

E-İhracat ile Gelen Avantajları

Mikro ihracat işlemlerinin, müşteri taleplerinin ve e-ticaret sürecinin kesişim alanı, e-ihracat olarak değerlendirilebilir. Örneğin; Türkiye’de hizmet veren firmanızın veya şahsınıza ait işletmenizin ürünlerini, dünyanın herhangi bir yerinden e-ticaret sitenize ziyarette bulunan ve alışveriş yapan müşterinize uluslararası ölçekte çalışan kargo firmaları ile gönderebilirsiniz.

Müşteriniz adına KDV’siz fatura kesebilir, siparişinizi mikro ihracat yöntemi (ETBG) ile kolayca transfer edebilirsiniz.

Esnek İhracat Koşulları ile Ürünlerinizi Dünyaya Tanıtın

İhracat ya da mikro ihracat olarak da bilinen ETBG (Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı) ile güvenli ve sorunsuz ticaret yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Yapılan anlaşmalar dâhilinde tekil gönderilerinizi, maksimum 150 kg ve 7500 EURO sınırına kadar mikro ihracat kapsamında karşı tarafa hızlıca ulaştırabilirsiniz. Mikro ihracat koşullarının esnek tutulması, ülkeler arası iş birlikleri, yenilenen mevzuatlar ve gelişen e-ticaret altyapısı da bu gelişimde önemli bir rol üstlenmiştir.

Müşterilerinize Gelişmiş Kolaylıklar Sunun

Sitenize ulaşan müşteriler, farklı dil seçenekleri ve yerel para birimleri içinden özgürce seçim yaparak daha hızlı ve pratik bir şekilde alışverişlerini gerçekleştirebilirler.

Tam SEO uyumlu e-ticaret paketleri, e-ticaret sitenizin farklı dillere uyarlanabilmesini ve yayın yapılan dildeki aramalarda da yer alabilmesini kolaylaştırır.

Global SMS iletişim ağı ve dinamik ödeme metotları sayesinde müşteriler kendi ülkelerinde alışveriş yapıyormuşçasına hareket edebilir.

Hızlı ve Pratik Yurt Dışı Yurt Dışı Çözümleri

İhracat ya da mikro ihracat olarak da bilinen ETBG (Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı) ile güvenli ve sorunsuz ticaret yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Yapılan anlaşmalar dâhilinde tekil gönderilerinizi, maksimum 150 kg ve 7500 EURO sınırına kadar mikro ihracat kapsamında karşı tarafa hızlıca ulaştırabilirsiniz. Mikro ihracat koşullarının esnek tutulması, ülkeler arası iş birlikleri, yenilenen mevzuatlar ve gelişen e-ticaret altyapısı da bu gelişimde önemli bir rol üstlenmiştir.

Mikro İhracat Nedir?

Yurtdışına yapılan ürün satışı 150 kg ve 7500 Euro değerini geçmeyen ihracat işlemlerine mikro ihracat denir. Genellikle e-ihracat modellerinde ağırlıklı kullanılmaktadır.

Mikro ihracat sadece gümrük beyanı operatör sıfatıyla hızlı kargo firmaları (PTT, DHL, UPS, TNT ) tarafından yapılmaktadır. Mikro ihracatla yurtdışına yapılan satışlarda KDV uygulanmamaktadır. Bu sayede KDV oranına bağlı olarak, yurt içiyle aynı satış fiyatıyla satıldığında %18 daha fazla gelir elde edilebilmektedir.

Mikro ihracat Elektronik Ticaret Beyanı (ETGB) yetkili kargo şirketleri tarafından yapılabilmektedir.

Not; 20 Temmuz 2011 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Posta ve Hızlı Kargo Taşımacılığı ile ilgili Gümrük Genel Tebliğinde değişiklik yapılmasına dair Seri 3 No'lu Tebliğ ile 2009/15461 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının 126. maddesi kapsamında 30 kg ve 1.500 euro'yu geçmeyen ihracat rejimine konu eşyanın hızlı kargo firmaları tarafından yapılabilecek beyanın limitleri 150 kg ve 7.500 euro'ya çıkartılmıştır.

Müşteri Soruları

Diji Works | yeni nesil çözümler

Mikro ihracat, 150kg ve 7500 Euro limitine kadar ETGB (Elektronik Ticaret Beyanı) yurtdışı yapılan ihracat işlemlerine verilen isimdir.

İthalat ve ihracatta ekspres taşıyıcılar (PTT, DHL, UPS, TNT ) yani yetkili kargo şirketleri tarafından elektronik ortamda düzenlenen bir beyandır. Gümrük müşavirleri veya kendiniz ETGB düzenleyemezsiniz.

Gümrük müşavirliği firmaları sadece detaylı beyanıyla işlem yapabilirler ve ETGB düzenleyemezler. ETGB beyanları, operatör yetkisine sahip (PTT, DHL, UPS, TNT ) ekspres taşıyıcı firmalar tarafından düzenlenebilmektedir.

Mikro İhracat gümrük işlemlerinin yapılabilmesi için gerekli evraklar:

- Dolaylı Temsil Yetki Belgesi

- İş Emri (Mikro İhracat Gönderi Bilgi Formu)

- Maliye onaylı faturanın aslı,

- Yurtdışı için Türkçe faturayla tutarlı İngilizce fatura

(PTT, DHL, UPS, TNT ) ekspres taşıyıcı firmalara göre değişkenlik göstermektedir. Hizmet Noktalarına teslim edilen Mikro İhracat gönderiniz gümrük ihracat süreçlerine tabi olacağından, ertesi iş günü yurtdışı edilir.

İhracat olarak, Gümrük Müşavirliği firması aracılığıyla detaylı beyanıyla işlem görmesi gerekmektedir.

150 kg ve 7500 Euro değeri geçmeyen, satış amacıyla yapılan farklı bir rejimi gerektirmeyen ihracat işlemleri Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı (ETGB) ile yetkili taşıyıcı firmalar tarafından yapılabilmektedir. Mikro ihracat detayları ve ilgili evrakları Çalışacağınız yetkili taşıyıcı firmadan temin etmeniz gerekmektedir.

Yetkili Taşıyıcı Firmalar;

- PTT Yetkili Taşıyıcı Evraklar

- DHL Yetkili Taşıyıcı Evraklar

- UPS Yetkili Taşıyıcı Evraklar

- TNT Yetkili Taşıyıcı Evraklar

E-ihracat sitesine sahip olmak ister misiniz?

Evet diyorsanız işletmenizi web dünyasında çevrimiçi hale ve işinizi tutku ile büyütmenize yardımcı olalım. Siz hayalinizi bize anlatın, bizde hayalinizi gerçekleştirelim.