Facebook Reklamları

Reklamınızı Facebook'ta Bugün Yayınlayalım

Neden Facebook Reklamları?


Türkiye’de ve dünyada en çok kullanıcıya sahip ve en çok aktif kullanıcı sayısına sahip olan Facebook, gelişmiş reklam yönetim sistemi ile rakiplerinin her zaman bir adım önünde yer alıyor. Ürün, marka, hizmet tanıtımları için en uygun koşullarda tanıtım hizmeti ile Facebook Reklamları sizlere nokta atışı sonuçlar sunuyor. Her platformda tanıtım imkânı sunarak insanların ve işletmelerin buluşmasını sağlıyor. Küçük, orta ve büyük işletmeler dahil olmak üzere her bütçeye hitap ederek büyümenize yardımcı olabilir.

Facebook Reklam Türleri

İnternet Sitesi Tıklamaları (Clicks to Website) : İlgili web sitenizde trafik artışı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen reklam türüdür.

İnternet Sitesi Dönüşümleri (Website Conversions) : İlgili web sitenizde belirttiğiniz alanlarda (satış, form, anket vb.) dönüşümleri arttırmanızı sağlar.

Sayfa Gönderisi ile Etkileşim (Page Post Engagement) : Facebook sayfanızda daha önce paylaştığınız gönderinin daha çok kişiye ulaşarak etkileşim artmasını sağlayan reklam türüdür.

Sayfa Beğenmeleri (Page Likes) : Sayfanızı ilgili hedef kitlenize göstererek sayfa beğenmenizi arttıran reklam türüdür.

Uygulama Yüklemeleri (App Installs) : Hedef kitlenize Google Play Store veya AppStore üzerinde yayınladığınız bir uygulamayı yüklemeye yönlendiren reklam türüdür.

Yerel Bilinirlik Reklamları (Local Awareness) : Facebook üzerinde belirlediğiniz konumlarda yerel dükkanızı tanıtmaya yönelik reklam türüdür.

Facebook Reklam

Etkinlik Yanıtları (Event Responses) : Facebook üzerinde yayınlamış olduğunuz bir etkinliği daha çok kişiye eriştirmek için kullanılan reklam türüdür.

Teklif Alımları (Offer Claims) : Facebook tekliflerinizi belirlediğiniz hedef kitlenize tanıtımını yapan reklam türüdür.

Video Görüntülemeleri (Video Views) : Facebook üzerinde yayınlamış olduğunuz video içeriğinizin daha çok kitleye ulaşarak etkileşim almasını sağlayan reklam türüdür.

Facebook Reklamlarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Facebook Reklam Metni yazılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Dikkat edilen bu basit ayrıntılar reklam performansınızın artmasına neden olur. Facebook reklam gönderilerinde reklam metni yazmak için bazı basit ipuçlarını kullanabilirsiniz. Etkili ve tutarlı sloganlarla Facebook reklamlarında başarıya ulaşabilirsiniz.

Reklam içeriğinizde öncelikle markanızın sektörü, müşterilere yaklaşımı ve hedef kitlesi önemlidir. Bu kriterleri göz önüne aldığınızda lüks bir ürün/marka/hizmet için farklı bir metin, temalı ürün/marka/hizmet için farklı bir metin kullanmanız gerekmektedir. Seçeceğiniz metin ilgi uyandırıcı, komik, iş odaklı veya farklı temada bulunabilir.

Yazacağınız metnin çok uzun olmamasına özen gösterin. Çünkü uzun metinler dikkat dağıtır veya okunmak için önemsenmez. Unutmayın sosyal medyada insanlar çok hızlı gezinir, uzun detaylı içeriklere fazla ilgi göstermezler. Önemli mesajların yer alacağı şekilde kısa içerikler yazarak sonunda harekete geçirici cümleler kurun (Ücretsiz Arayın, Fiyat Teklifi Alın, Hemen Satın Al gibi ).

Size anlattığımız gibi bir hizmete sahip olmak ister misiniz?

Evet diyorsanız işletmenizi web dünyasında çevrimiçi hale ve işinizi tutku ile büyütmenize yardımcı olalım. Siz hayalinizi bize anlatın, bizde hayalinizi gerçekleştirelim.

E-Ticaret`e yenimi başlıyorunuz?

Yeni nesil e-ticaret paketleri ile anahtar teslim bir e-ticaret site sahibi olun.

E-Ticaret Paketleri
E-Ticaret Paketleri

Sitenizimi Değiştirmek İstiyorsunuz?

E-ticaret için doğru adrestesiniz! Destek Ekibimiz ile her an yanınızdayız!

E-Ticaret Özellikleri
E-Ticaret Özellikleri